Porsche Mobil 1 Supercup


Na początku sezonu 2007 Mobil 1 został sponsorem tytularnym Porsche Mobil 1 Super Cup – najbardziej prestiżowych i najszybszych monomarkowych mistrzostw rajdowych na świecie. Nie czujemy się jedynie dostawcą produktów, lecz ważnym ogniwem samochodów. Zapewnia nam to wyjątkową możliwość korzystania ze zdobytej wiedzy w procesie opracowywania rozwiązań tworzonych z myślą o pojazdach poruszających się po drogach.

Silnik Porsche Supercup Porsche 911 GT3 Cup 485 KM

Masa 1200 kg (2646 funtów)

Samochód wyścigowy: Porsche 911 GT3 Cup

Porsche 911 GT3 Cup to zwrotny samochód wyścigowy o mocy 485 KM, blisko związany z cywilną wersją Porsche 911. Stanowi on platformę do bezpośredniego testowania produktów Mobil 1 przeznaczonych na tor oraz do optymalizacji tych produktów, aby jeszcze bardziej poprawić ich efektywność na drodze. Wiedza i doświadczenie, które zdobywamy, mając do czynienia z najszybszymi samochodami sportowymi, przechodzą bezpośrednio na produkty drogowe.

porsche-car-face-on

Silnik Porsche Supercup 485 KM Porsche 911 GT3 Cup

Technologia Mobil 1

Porsche Mobil 1 Supercup to idealne środowisko dla inżynierów Mobil 1 do opracowywania zaawansowanych olejów silnikowych. Zdobytą wiedzę możemy później wykorzystać w tworzeniu produktów przeznaczonych do „jazdy drogowej”. Oznacza to, ze nasze doświadczenie z toru wyścigowego przekłada się bezpośrednio na naszą pracę na produktami, wykorzystywanymi w pojazdach poruszających się po drogach.

Bruce Crawley ExxonMobil Motorsport Technology Manager (menedżer ds. technologii sportów motorowych)

Tworzymy olej Mobil 1 racing w tym samym laboratorium, w którym powstają nasze produkty komercyjne (handlowe), a nasi pracownicy biorą udział w obu programach. Niektóre komponenty najpierw testowaliśmy podczas wyścigów, a następnie dodaliśmy je do komercyjnych wersji Mobil 1. Sporty motorowe pozwalają nam na pokonywanie kolejnych barier.

Zespół wyścigowy

Dla zespołów występujących w pucharze Porsche Mobil 1 Supercup niezwykle istotną rolę odgrywają stała jakość i niezawodność wszystkich elementów samochodu. Wyścigi Porsche Supercup odbywają się w każdych warunkach pogodowych na całym świecie. Na Bliskim Wschodzie może być bardzo gorąco, a na torze Nurburgring w Niemczech może panować mróz, lecz Mobil 1 zawsze gwarantuje niezawodność i zapewnia najwyższą wydajność podczas każdego wyścigu. Poza wyścigami Porsche Mobil 1 Supercup produkty Mobil 1 są stosowane podczas 20 innych serii wyścigów na całym świecie – od Nowej Zelandii, Australii, Japonii i Chin po Brazylię, Stany Zjednoczone i wiele krajów Europy.