Wyścigi są częścią DNA Mobil 1™


Mobil 1™ aktywnie uczestniczy w sportach motorowych na każdym poziomie – od amatorskich poprzez wyścigi samochodów wyczynowych po NASCAR® oraz od WRC do będącej ukoronowaniem sportów motorowych Formuły 1. Naszą ambicją jest dążenie do doskonałości w dziedzinie innowacji poprzez dostarczanie rozwiązań technologicznych zespołom, w najbardziej wymagających środowiskach wyścigowych, którym bliski jest duch rywalizacji i pragnienie zwycięstwa – takie, jak to wyrażone przez Mobil 1.

1981 pierwsze zwycięstwo w Grand Prix Byłem zachwycony, że odniosłem pierwsze zwycięstwo dla Mobil 1 w F1. Alan Jones - Kierowca Williams-Ford

Narodziny zwycięzcy W 1974 roku stworzono pierwszy w pełni syntetyczny olej silnikowy Mobil 1, który zapewniał zdecydowanie lepsze właściwości smarne niż oleje konwencjonalne.

Dziedzictwo – długa historia osiągnięć w sportach motorowych

1955 r. – pojazd serwisowy Mobil 1955 Pojazd serwisowy Mobil

Oleje silnikowe Mobil 1 od dawna są preferowanym wyborem zespołów wyścigowych rywalizujących w najbardziej wymagających i najpopularniejszych seriach sportów motorowych na całym świecie.

Historia Mobil 1 w sportach motorowych sięga wczesnych lat 70. i rywalizacji w wyścigach rajdowych. Jednak nasz udział w wyścigach stał się bardziej oficjalny w 1978 roku dzięki sponsorowaniu zespołu Williams w Formule 1™ oraz w 1987 roku za sprawą sponsorowania samochodu nr 27 Rusty'ego Wallace'a w NASCAR®. Od tego czasu obecność Mobil 1 na torach wyścigowych stała się znacznie bardziej widoczna. Obecnie syntetyczny olej Mobil 1 jest ceniony ze względu na to, że zapewnia wyjątkowe osiągi i doskonałą ochronę silnika, nawet w najbardziej ekstremalnych warunkach. O zaletach zaawansowanej technologii środków smarnych Mobil 1 przekonali się już mechanicy samochodowi, kierowcy samochodów wyścigowych, właściciele zespołów oraz czołowi producenci samochodów.

Sporty motorowe Mobil 1 – Galeria zdjęć

Galeria zdjęć sportów motorowych Mobil 1 - zdjęcia dostarczone przez © LAT Photographic

Z dumą współpracujemy z wieloma popularnymi i utytułowanymi zespołami wyścigowymi na świecie, w tym z Aston Martin Red Bull Racing w Formule 1, Monster Energy Stewart-Haas w NASCAR® Cup Series oraz wieloma innymi, jak np. Porsche Motorsport, gdzie Mobil 1 jest „Oficjalnym partnerem technologicznym” w zakresie ogólnoświatowej współpracy oraz wszystkich międzynarodowych imprez Carrera Cup. Mobil 1 pełni również rolę tytularnego partnera Porsche Mobil 1 Supercup – najszybszej na świecie serii wyścigów jednomarkowych. Mobil 1 jest również oficjalnym olejem silnikowym organizacji NASCAR® oraz przyczynia się do rozwoju sportów motorowych na całym świecie.

Sporty motorowe stanowią niezmiennie kluczowy element dziedzictwa i rodowodu Mobil 1. Wciąż pracujemy nad nowymi rozwiązaniami technologicznymi w celu doskonalenia naszej gamy olejów i smarów. Naszym pragnieniem jest zapewnienie wyjątkowych osiągów pojazdów zarówno kierowcom wyścigowym, jak i użytkownikom dróg.

Sponsoring
Jestes zainteresowany sponsoringiem Mobil 1™? Przeslij swoja propozycje / zgloszenie juz dzis.

Przewaga konkurencyjna Wyścigi Grand Prix to ostateczne miejsce testów najnowszych rozwiązań technologicznych

Ochrona olejowa Syntetyczny olej przekładniowy Mobil 1 pomaga oddzielać powierzchnie dzięki specjalnej ochronnej warstwie oleju, która jest 80 razy cieńsza od ludzkiego włosa

Wewnętrzny tor – dostań się za kulisy

PPracujemy wewnątrz, aby zapewnić Wam ekskluzywny dostęp. Niezależnie od tego, czy interesujesz się wyścigami Grand Prix, NASCAR lub Porsche Mobil 1, w tym miejscu znajdziesz najnowsze filmy, dowiesz się więcej o samochodach i zespołach oraz możesz pobrać nowe tapety.

Wydajność silnika Olej silnikowy Mobil 1 pracuje skutecznie w temperaturach przekraczających 300°C (temperatura wystarczająca do stopnienia cyny)

Siły w silniku OOlej silnikowy Mobil 1 wytrzymuje siły w silniku 8500 silniejsze od grawitacji

Od strony technicznej

Posiadamy zespół naukowców i techników samochodowych, którzy opracowują innowacyjne produkty i wspierają współpracę w zakresie sportów motorowych w wielu kategoriach na całym świecie.

Tor wyścigowy jest najlepszym miejscem do testowania nowych technologii i nowatorskich rozwiązań. Nasze zaawansowane produkty są wykorzystywane w samochodach wyścigowych, aby poprawić ich osiągi i wydajność. Sporty motorowe nas definiują. Stanowią integralny czynnik, który wpływa na opracowywane przez nas technologie i nieustanne przesuwanie granic.

Porsche Mobil 1 Supercup

Aston Martin Red Bull Racing

Zespoły motorsportu

Mobil 1 współpracuje z wieloma najpopularniejszymi i najbardziej utytułowanymi zespołami wyścigowymi na świecie, między innymi Aston Martin Red Bull Racing w Formule 1, Stewart-Haas Racing w NASCAR®, Monster Energy w Porsche Mobil 1 Supercup oraz wieloma innymi. Aby uzyskać więcej informacji na temat zespołów wyścigowych Mobil 1 rywalizujących na całym świecie, wybierz jedną z poniższych opcji.