Porsche i Mobil 1™ – Partnerzy Wydajności

Porsche i Mobil 1 są partnerami zapewniającymi optymalne parametry, które zapewniają kierowcy wyjątkowe wrażenia. Ta współpraca kwitnie od 1996 r., obejmując cztery generacje znamiennego modelu Porsche 911 oraz ułatwiając wprowadzenie wielu nowych modeli w różnych kategoriach samochodów.

Po 20 latach pełnych sukcesów współpraca zostaje przedłużona do 2021 roku. "ExxonMobil jest jednym z naszych najważniejszych i najbliższych partnerów, nie tylko w sportach motorowych, ale także w rozwoju naszych silników, które są zalewane doskonałej jakości olejem Mobil 1 na pierwsze fabryczne napełnienie silnika", mówi dr Michaela Steinera, Członek Zarządu Badań i Rozwoju firmy Porsche. "W ciągu ostatnich 20 lat, ExxonMobil w znaczącym stopniu przyczynił się do dobrych wyników naszych samochodów wyścigowych."

W pełni syntetyczny olej Mobil 1™ 0W-40 ogranicza do minimum zużycie i zapewnia optymalne osiągi w wymagających warunkach. Dzięki temu firma Porsche może bez wahania polecać go do wszystkich samochodów z silnikiem benzynowym – bez względu na to, czy będą eksploatowane na Syberii, czy w Afryce

Spraw, aby Porsche działało jak Porsche


Istotną zmianą w nowym Porsche 911 po face liftingu jest turbodoładowany silnik typu bokser w standardzie, zamiast tradycyjnego silnika wolnossącego. Większa moc, wyższy moment obrotowy, mniejsza emisja CO2 i niższe zużycie paliwa - to wszystko tworzy nowe wymagania wobec jakości olejów silnikowych, aby uzyskać najwyższe standardy dla osiągów silników. To dlatego Porsche wybrało na fabryczne zalanie nowej 911 olej Mobil 1. Spraw by twoje Porsche działało jak Porsche dzięki Mobil 1.

Podstawy wydajności


Claudia Romberg, dyrektor ds. strategii i rozwoju zaawansowanych układów napędowych - Porsche, omawia zasadniczą rolę, jaką Mobil 1 odgrywa jako partner technologiczny w zakresie zapewnienia maksymalnej wydajności i efektywności energetycznej

Obecnie współpraca Porsche i Mobil 1 osiągnęła istotny etap – milionowy silnik Porsche zalany fabrycznie olejem Mobil 1. Ta liczba nadal rośnie, ponieważ Mobil 1 nieustannie sprawdza się w zakresie ekonomiczności, ochrony przed zużyciem silnika oraz odporności na temperaturę. Fakt, że firma Porsche jednoznacznie rekomenduje olej Mobil 1 jako fabryczny środek smarny, potwierdza niezawodność oleju Mobil 1.

Partnerzy wydajności: na drodze i na torze

Ponadto od 2007 r. Mobil 1 tytułuje się sponsorem zawodów Porsche Mobil 1 Supercup, najszybszych i najbardziej prestiżowych międzynarodowych zawodów. Olej Mobil 1 0W-40 jest stosowany w każdym samochodzie na torze. Dokładnie ten sam produkt jest stosowany w silnikach standardowych samochodów Porsche. Te zawody uosabiają relację pomiędzy dwiema światowej klasy firmami – w zakresie nazwy, filozofii oraz wydajności.

Przekonaj się, jak bardzo olej silnikowy Mobil 1 jest zintegrowany z naszą sekcją sportów samochodowych.

Dowiedz się wiecej o
Mobil 1™


Z toru wyścigowego na drogę

Poznaj kierowców

Dobierz właściwy olej do samochodu osobowego


Pobierz rekomendację
Gdzie kupisz Mobil 1™?Znajdź najbliższego dystrybutora