Ile może dać zaawansowana nauka?

Zaawansowany i w pełni syntetyczny olej silnikowy Mobil 1™ zmienia się na poziomie molekularnym, aby zapewnić doskonałą wydajność i ochronę silnika. To piękno formy, przygotowania i zastosowania. To Twój ulepszony silnik.

Wspólne działanie

Olej Mobil 1 składa się z kilku olejów. Zaawansowana, w pełni syntetyczna formuła wykorzystuje naszą własną mieszankę wysoce wydajnych syntetycznych olejów bazowych, które łączą siły, aby zwalczać gromadzenie się szlamu i osadów, zmniejszać zużycie i kontrolować rozkład oleju. To dzięki temu olej Mobil 1 sprawia, że silnik cały czas pracuje jak nowy.

Szybkie zmiany

W świecie sportów motorowych zmiany muszą dokonywać się szybko. Od silników oczekuje się pokonywania tysięcy kilometrów w trudnych i zmiennych warunkach. Technologia Mobil 1 jest kluczowym elementem, który pozwala zespołom na przekraczanie kolejnych granic, co bezpośrednio przekłada się na lepszą wydajność na drodze. Zaawansowana formulacja oleju silnikowego Mobil 1 dostosowuje się do zmiennych warunków w silniku, aby zapewnić doskonałą wydajność i ochronę.


Rozruchy w temperaturze poniżej zera

Podczas uruchamiania silnik pojazdu jest szczególnie narażony na zużycie. Właśnie wtedy szczególnie istotny jest szybki przepływ oleju do jego poszczególnych części. Niska temperatura może spowolnić przepływ oleju, a nawet go zatrzymać. Olej silnikowy Mobil 1 zachowuje płynność w temperaturach do -40°C, dzięki czemu silnik otrzymuje potrzebne smarowanie zaraz po rozruchu.

Praca w wysokich temperaturach

Długa podróż. Upalne letnie dni. Jazda w ruchu miejskim, w korku ulicznym wymagającym częstego zatrzymywania się i ruszania. W takich warunkach silnik mocno się nagrzewa. Tak wysoka temperatura może doprowadzić do utlenienia, gęstnienia i osadzania się konwencjonalnego oleju, co wpływa na efektywność silnika. Olej silnikowy Mobil 1 zapewnia wyjątkową wydajność i ochronę do 200°C – nawet w silnikach z turbodoładowaniem.


Testowany i sprawdzony

Olej silnikowy Mobil 1 jest testowany w laboratorium i sprawdzany w warunkach drogowych. Nasi inżynierowie stale analizują próbki produktu, aby zapewnić jego odpowiednią skuteczność. Wydajność Mobil 1 oznacza doskonałą ochronę przed zużyciem, rozruch przy niskich temperaturach, skuteczność w wysokich i wyjątkową czystość silnika.

Pod względem ogólnej wydajności olej Mobil 1 nie ma sobie równych.

*Konieczne jest przestrzeganie instrukcji producenta pojazdu w kwestii długości okresów miedzy wymianami oleju odpowiednio do warunków eksploatacji. 

Dobierz właściwy olej do samochodu osobowego


Pobierz rekomendację
Gdzie kupisz Mobil 1™?Znajdź najbliższego dystrybutora