Ochrona przed zużyciem i uszkodzeniem

W jaki sposób Mobil 1™ pomaga chronić silnik?

Skład chemiczny produktu w opakowaniu ma bardzo duży wpływ na jego jakość i ochronę silnika.

Nasi inżynierowie i specjaliści opracowali jedyny w swoim rodzaju środek smarny, który jest w stanie zapewnić wyjątkową ochronę przeciwzużyciową. Molekuły (cząsteczki) występujące w zaawansowanym, syntetycznym oleju silnikowym Mobil 1 – w przeciwieństwie do konwencjonalnych olejów – mają jednolity rozmiar. Pozwala to ograniczyć tarcie pomiędzy najważniejszymi elementami silnika.

Przy stosowaniu mineralnych (konwencjonalnych) olejów, w miarę upływu czasu mogą tworzyć się osady, które negatywnie wpływają na pracę silnika i jego żywotność.

Zaawansowane, w pełni syntetyczne oleje silnikowe Mobil 1 lepiej radzą sobie z zanieczyszczeniami w porównaniu do olejów konwencjonalnych (mineralnych). Oznacza to, że są one bardziej odporne na tworzenie się osadów i szlamu, co przekłada się na utrzymanie określonej lepkości i ochronę przed ich powstawaniem.

Oto, w jaki sposób technologia Mobil 1 chroni silnik przed zużyciem i uszkodzeniem:

  • Neutralizuje szkodliwe kwasy, w celu ochrony najważniejszych części silnika, dzięki czemu samochód odznacza się bardzo dobrymi osiągami przez dłuższy okres
  • Utrzymuje kontrolę lepkości, aby zapewnić skuteczną ochronę nawet w niskich i wysokich temperaturach
  • Zapewnia wyjątkowe zabezpieczenie i trwałość, pomagając ograniczyć do minimum gromadzenie się szkodliwych cząstek żelaza, które przyspieszają zużycie

Dowiedz się wiecej o
Mobil 1™


Z toru wyścigowego na drogę

Poznaj kierowców

Dobierz właściwy olej do samochodu osobowego


Pobierz rekomendację
Gdzie kupisz Mobil 1™?Znajdź najbliższego dystrybutora