Mobil 1™ zapewnia ochronę w ekstremalnych warunkach

W jaki sposób Mobil 1™ chroni silnik w niskich temperaturach

Podczas uruchamiania silnik pojazdu jest szczególnie narażony na zużycie. Właśnie wtedy szczególnie istotny jest szybki przepływ oleju do jego poszczególnych części. Niska temperatura może spowolnić przepływ oleju, a nawet go zatrzymać. Co może mieć szkodliwy wpływ na silnik. Właśnie dlatego wybór właściwego oleju silnikowego ma tak duże znaczenie.

Syntetyczny olej silnikowy Mobil 1 zachowuje płynność nawet w temperaturze - 40°C, dzięki czemu samochód ma zapewnione odpowiednie smarowanie już od pierwszych chwil po jego uruchomieniu.

Zaawansowana technologia oleju silnikowego Mobil 1 to połączenie zastrzeżonych olejów bazowych z odpowiednio dobranym zestawem dodatków uszlachetniających, które zapewniają ochronę w czterech obszarach: niskie i wysokie temperatury, zużycie oraz osady.

W jaki sposób Mobil 1™ zapewnia ochronę w wysokich temperaturach

Długa podróż. Upalne letnie dni. Jazda w ruchu miejskim, w korku ulicznym wymagającym częstego zatrzymywania się i ruszania. W takich warunkach silnik mocno się nagrzewa. W przypadku konwencjonalnego (mineralnego) oleju silnikowego wysoka temperatura może powodować jego utlenianie, gęstnienie oraz wytrącanie osadu, co może niekorzystnie wpływać na pracę silnika. Syntetyczny olej silnikowy Mobil 1 odznacza się doskonałymi parametrami pracy w wysokich temperaturach i dowiedziono, że zapewnia ochronę silnika nawet w temperaturze 260°C.

Dowiedz się wiecej o
Mobil 1™


Z toru wyścigowego na drogę

Poznaj kierowców

Dobierz właściwy olej do samochodu osobowego


Pobierz rekomendację
Gdzie kupisz Mobil 1™?Znajdź najbliższego dystrybutora