Porsche Mobil 1 Supercup Mobil 1

Porsche Mobil 1 Supercup

Na początku sezonu 2007 Mobil 1 został sponsorem wyścigów Porsche Mobil 1 Supercup, najszybszych i najbardziej prestiżowych mistrzostw jednej marki. Szczycimy się tym, że nie jesteśmy tylko dostawcą, ale stanowimy integralną część samochodów. Daje nam to wyjątkową okazję wykazania się tym, czego dowiedzieliśmy się oraz zastosowania tej wiedzy bezpośrednio w ruchu drogowym.

Silnik Porsche 911 GT3 Cup 450 KM

Waga 1200 kg

Samochód wyścigowy: Porsche 911 GT3 Cup

Porsche 911 GT3 Cup to zwrotny samochód wyścigowy o mocy 450 KM, blisko związany z cywilną wersją Porsche 911. Stanowi on platformę do bezpośredniego testowania produktów Mobil 1 przeznaczonych na tor oraz do optymalizacji tych produktów, aby jeszcze bardziej poprawić ich efektywność na drodze. Wiedza i doświadczenie, które zdobywamy, mając do czynienia z najszybszymi samochodami sportowymi, przechodzą bezpośrednio na produkty drogowe.

porsche-car-face-on

Silnik Porsche 911 GT3 Cup 450 KM

Technologia Mobil 1

Porsche Mobil 1 Supercup stanowi idealne środowisko dla inżynierów Mobil 1 do opracowywania zaawansowanych olejów silnikowych i ci sami inżynierowie mogą skorzystać z tego, co odkryliśmy w sportach motorowych i zastosować to bezpośrednio w naszej gamie produktów drogowych. Oznacza to, że nasze doświadczenie na torze daje bezpośrednie korzyści dla naszej pracy na rzecz ruchu drogowego.

Bruce Crawley ExxonMobil Motorsport Technology Manager (menedżer ds. technologii sportów motorowych)

Opracowujemy olej Mobil 1 do samochodów wyścigowych w tym samym laboratorium, w którym tworzymy wszystkie nasze komercyjne produkty i ludzie działają w ramach obu programów. Występują składniki, które najpierw testowaliśmy w samochodach wyścigowych, a następnie dodaliśmy do komercyjnych olejów Mobil 1.

Hartmut Kristen wiceprezes ds. sportów motorowych

Zespół wyścigowy

Niezwykle ważne jest dla zespołów Porsche Mobil 1 Supercup, aby mieć do dyspozycji stabilną jakość oraz wysoki poziom niezawodności dla wszystkich elementów samochodu wyścigowego. Zawody Porsche Supercup odbywają się we wszystkich warunkach pogodowych na całym świecie. Może być ekstremalnie gorąco na Bliskim Wschodzie lub ekstremalnie zimno na Nurburgring w Niemczech, lecz Mobil 1 zawsze zapewnia niezawodność i najwyższe osiągi wszystkich samochodów na torze. Oprócz zawodów Porsche Mobil 1 Supercup na całym świecie odbywa się 20 innych serii wyścigów, od Nowej Zelandii, Australii, Japonii i Chin, aż po Brazylię, Stany Zjednoczone i wiele miejsc w Europie. Wszędzie tam stosuję Mobil 1.

harmut

Hartmut Kristen Vice President Motorsport

Można znaleźć dokładnie ten sam olej silnikowy w samochodzie wyścigowym, co w samochodzie seryjnie produkowanym

Hartmut Kristen dołączył do Porsche w 1983 r. i szybko awansował w firmie. W 1994 r. Hartmut został odpowiedzialny za działania sportowe klientów i został zaangażowany w specjalne oraz wyścigowe projekty samochodowe. W 2004 roku Hartmut został szefem w Porsche odpowiedzialnym za sporty motorowe, opierając się przy tym na bogatym i barwnym dziedzictwie Porsche w sportach motorowych.