Jesteśmy tak blisko. Poczuj to sam.

24-godzinny wyścig Le Mans jest szczytowym wydarzeniem wyścigów wytrzymałościowych, natomiast dla Mobil 1 jest to unikatowy grunt do testowania innowacyjnych rozwiązań oraz wysokowydajnych środków smarnych. Nasza obecność za sceną w ostatnich latach przyczyniła się do sukcesu Porsche, Corvette oraz wielu innych zespołów, których łączy ten sam duch rywalizacji oraz żądza wygrania wyścigu, jak w przypadku Mobil 1.

Powrót Porsche LMP1

Technologia Mobil 1

Wyścig Le Mans jest powszechnie znany jako wytrzymałościowy i wydajnościowy wyścig Grand Prix, gdzie klucz do sukcesu stanowi niezawodność i wydajność technologii. Środki smarne Mobil 1 są stosowane w całym Porsche 919 LMP1 i pomagają one zapewnić stabilną wydajność oraz maksymalną efektywność.

+ + +

OLEJ SILNIKOWY MOBIL 1™

Ograniczenie tarcia w silniku ma zasadnicze znaczenie w maksymalizacji mocy i osiągów. Mobil 1 pomaga zwiększyć moc i poprawić efektywność silnika.

OLEJ PRZEKŁADNIOWY MOBILUBE 1 SHC™ (x 2)

Zapewnia mniejsze straty płynu na skutek tarcia, podnosząc efektywność skrzyni biegów oraz przenosząc więcej mocy na koła.

OLEJ HYDRAULICZNY MOBIL SHC™ 526

Pracując przy ciśnieniu 200 barów i w temperaturze 100°C, ten olej jest istotnym elementem układu hydraulicznego, który odpowiada za zmianę biegów oraz pracę przepustnicy.

Zespoły wspierane przez Mobil 1

Mobil 1 wspiera wiele fabrycznych i prywatnych zespołów rywalizujących podczas wyścigu Le Mans. Oprócz naszej wyjątkowej współpracy z Porsche 919 LMP1 w 2014 r., środki smarne Mobil 1 są również stosowane w innych fabrycznych kategoriach, obejmujących producentów takich jak Corvette, Porsche i wielu innych.

Corvette C7.R

Mobil 1 razem z Corvette Racing odnoszą duże sukcesy w wyścigach Le Mans. Mobil 1 jest oficjalnym środkiem smarnym Corvette Racing od 1996 r. i zapewnia unikatową kombinację doświadczenia, technologii oraz innowacyjnego myślenia. Pomaga to w nieustannym podnoszeniu efektywności oraz pomogło w zdobyciu sześciu zwycięstw od 2001 roku.

Porsche 911 RSR

W 2013 r. firmy Porsche i Mobil 1 oficjalnie powróciły do wyścigu Le Mans w kategorii fabrycznej GTE, zdobywając pierwsze i drugie miejsce za sprawą 911 RSR. Mobil 1 szczyci się tym, że jest integralną częścią samochodów, która decyduje o niezawodności, osiągach oraz trwałości wszystkich samochodów wspieranych przez Mobil 1, które biorą udział w wyścigu Le Mans.